O spoločnosti

Spoločnosť HET spol. s r.o. je rýdzo českou výrobno-obchodnou spoločnosťou bez akejkoľvek zahraničnej účasti. Začala podnikať v odbore stavebných hmôt v roku 1991. Najskôr distribuovala základné maliarske suroviny. V roku 1993 rozšírila sortiment o náterové hmoty. V prvej fáze išlo o klasické glejové nátery a postupne pribudli interiérové disperzné a potom aj fasádne farby.

Zásadný zlom prišiel v roku 1996, kedy firma zakúpila a začala prestavovať areál bývalej uhoľnej bane v Ohníči pri Tepliciach, kam sa po dvoch rokoch presťahovala z vtedajšieho pôsobiska, lovosickej chemičky. Odvtedy vlastníci spoločnosti neustále investujú do rozvoja areálu a do moderných technológií. V posledných rokoch sa v súčte jedná o investície presahujúce čiastku 200 miliónov korún. Vďaka investíciám do výroby a technológií, úspešnému marketingu a aktívnej obchodnej politike sa stal HET druhým najväčším výrobcom vodou riediteľných náterových hmôt v Českej republike. Za hranicami ČR je pre HET rozhodujúcim trhom Slovensko, kde firma pôsobí prostredníctvom dcérskej spoločnosti. Postupne sa HETu podarilo preniknúť aj na trhy ďalších štátov strednej a východnej Európy – Maďarska, Bulharska, Poľska, Ukrajiny a Ruska. Aktuálne robí export rádovo 25 % z ročného obratu.

HET sa v rámci technologického rozvoja zameral predovšetkým na využívanie nových a kvalitnejších surovín, čo spoločnosti umožnilo zachytiť súčasný trend smerujúci k výrobe produktov s vyššou úžitkovou hodnotou pre spotrebiteľov. Novou výzvou sa tak pre HET pred časom stali aj rozpúšťadlové náterové hmoty. Postupnými krokmi sa firme úspešne darí prenikať aj do tohto veľmi náročného segmentu, a to predovšetkým v sortimente lazúr.

HET dlhodobo investuje do marketingu a marketingovej komunikácie. Jej súčasťou bolo napr. generálne partnerstvo prvej futbalovej ligy – „HET liga“ a následne nadväzujúce prémiové partnerstvo s Českou futbalovou reprezentáciou, partnerstvo s extraligou ľadového hokeja a pod. Známosť výrobkov značky HET v posledných rokoch výrazne narastá. Vďaka širokému portfóliu produktov a rozsiahlej distribučnej sieti orientovanej na všetky kľúčové oblasti maloobchodného i stavebného trhu a už spomínaným exportným aktivitám, dosahuje spoločnosť veľmi dobré obchodné i ekonomické výsledky.

Prioritou všetkého úsilia zamestnancov spoločnosti HET bola, je a aj do budúcna zostáva snaha ponúknuť svojim zákazníkom i obchodným partnerom nielen vynikajúci pomer kvality výrobkov a ich ceny, ale predovšetkým uspokojenie ich dopytu, požiadaviek či riešení problémov.

Na Slovensku pôsobíme prostredníctvom dcérskej spoločnosti HET SLOVAKIA, s.r.o. so sídlom v Galante, vlastných predajných a distribučných centrách v Budimíre, Rimavskej Sobote, Zvolene a Žiline, a predajnej sieti našich obchodných partnerov.