Často kladené otázky

Spracovali sme prehľad najčastejšie kladených otázok a odpovedí, s ktorými sa na nás obraciate. Pokiaľ máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Otázky a odpovede

1. Ako a čím vymaľovať sadrovú omietku?

Najprv zmyte prach spôsobený brúsením. Následne povrch napenetrujte penetráciou UP-GRUND v jednej vrstve. Po vyschnutí maľujte farbou HETLINE – minimálne v dvoch vrstvách. Každá vrstva musí dokonale vyschnúť.

2. Je možné použiť vápenný náter priamo na lepidlo s perlinkou? Treba podklad nejako pripraviť alebo sa rovno nanáša štetkou? Koľko vrstiev odporúčate?

Pokiaľ je cementové lepidlo dokonale vyzreté, to znamená prebehla hydratácia cementu a karbonatácia vápenného hydrátu (pH podkladu sa blíži 7), môžete na povrch aplikovať výrobok VÁPENNÝ NÁTER. Vápenný náter odporúčame riediť 30% čistej vody a aplikovať minimálne v troch vrstvách. Každá vrstva pred ďalším náterom musí byť taktiež dokonale vyzretá a chemicky neutrálna.

3. Je možné použiť výrobok AKRYL BET na natretie anhydritovej podlahy v garáži?

Nie je to možné, AKRYL BET nie je na podlahu do garáže vhodný. Používa sa na nátery pohľadového betónu, prípadne nezáťažových podláh, kde nie je požadovaná nadmerná mechanická odolnosť. Odporúčame použiť po dokonalom odbrúsení vrchnej vrstvy anhydritu výrobok AQUADECOL EPOXY M alebo SG v aplikačnom postupe – penetrácia a následne 3 vrstvy.

4. Je potrebné pred použitím ochranného teakového oleja SOLDECOL TERASA drevo najskôr impregnovať napúšťadlom?

Pri aplikácii oleja na tvrdé a exotické dreviny sa napúšťadlo neaplikuje. Pokiaľ ide ale o ošetrenie podkladov z mäkkých drevín, je použitie SOLDECOLU NAPÚŠŤADLA žiaduce. Zamedzuje možnému vzniku fľakov spôsobených rôznou savosťou dreva a zvyšuje biocídnu ochranu proti hubám, plesniam a riasam.

6. Ide farba MIKRAL 100 striekať striekacou pištoľou? Poprípade aká je vhodná tryska? Ide o striekanie farby na betónový panelový plot.

Fasádna farba MIKRAL 100 sa bežne strieka Airless striekacou technikou, tzn. bezvzduchovým vysokotlakovým striekaním. Použite štandardnú trysku 517 a tlak nastavte na cca 180 barov. Farbu rieďte maximálne 10 % hmotnostných pitnou vodou. Farbu nemožno striekať HVLP systémy a ani systémom kompresor – tryska (štandardná striekacia pištoľ).

7. Vykonávame zateplenie fasády a máme na polystyréne natiahnutú stierkovú hmotu. Následne by sme to chceli pretrieť fasádnou farbou MIKRAL RENOVO ACTIVE. Je potrebné tento podklad predtým penetrovať, poprípade akou penetráciou? Alebo postačia 2 vrstvy náteru?

Zatepľovací systém by mal byť s ohľadom na ochranu systému zakončený prefarbenou omietkovinou, či už akrylátovou alebo silikónovou. Samostatný náter výstužnej vrstvy sa s ohľadom na mechanické ochranné vlastnosti neodporúča. Fasádna farba skopíruje všetky nerovnosti výstužnej vrstvy a ďalej ich zvýrazní. Penetrovať je nutné, použite penetračný prípravok UP-GRUND.

8. Akú mi odporučíte penetráciu pod HETLINE SENSITIVE SILIKÁT? Aplikácia bude na tehlovú stenu a betónový strop v garáži.

Na savé podklady sa ako penetrácia používa prípravok PRIMER SILIKÁT, na sadrokartón UP-GRUND, na nesavé podklady nie je penetrácia nutná.