SOLDECOL UV LAK - MAT / LESK - NOVINKY - odolné laky na drevo

12. 9. 2022

SOLDECOL UV LAK - MAT / LESK - NOVINKY - odolné laky na drevo

Dopĺňame sortiment o ďalšie dve novinky - alkyd-uretánové transparentné ochranné laky na drevo v matnom a lesklom prevedení.

SOLDECOL UV LAK je matný alebo lesklý jednozložkový alkyd-uretánový lak určený na transparentné nátery dreva v exteriéri a interiéri. Oba sú vhodné aj pre priestory s vyššou vzdušnou vlhkosťou (záhrady, práčovne, kúpeľne, kuchyne, okolie bazénov a pod.). Vynikajú výbornou odolnosťou voči poveternosti a UV žiareniu. Lesklá varianta je navyše odolná striedavému ponoru v sladkej vode.

Pri bežnej aplikácii sa laky nanášajú bez riedenia. Ak dôjde k odtekaniu rozpúšťadiel v priebehu skladovania alebo nanášania, je možné ich zriediť riedidlom SOLDECOL S 6006 (pre náter štetcom alebo valčekom) alebo SOLDECOL S 6001 (pri aplikácii striekaním).

Nanášanie: vykonáva sa štetcom alebo valčekom. Pri priemyselnom spracovaní v schválených prevádzkach je možné nanášať striekaním.

Odtieň: bezfarebný, transparentný.

Výdatnosť: 13 - 15 m² z 1 litra v jednej vrstve (30 - 40 μm DFT, bez strát) podľa savosti a štruktúry podkladu, aplikačnej techniky a hrúbky nanesenej vrstvy.

Skladovanie: v suchu, pri +5 až +25 °C. Nesmie zamrznúť, chrániť pred priamym slnečným žiarením. Výrobok si v pôvodnom neotvorenom balení uchováva svoje úžitkové vlastnosti minimálne do dátumu uvedeného na obale, tj 24 mesiacov od dátumu výroby.

Balenie: 0,75 l; 2,5 l; 5 l.