SOLDECOL TERASA - ochranný teakový olej

28. 2. 2022

SOLDECOL TERASA - ochranný teakový olej

OCHRANNÝ TEAKOVÝ OLEJ S UV FILTROM URČENÝ NA OŠETRENIE DREVENÝCH TERÁS A ZÁHRADNÉHO NÁBYTKU

Jedná sa o zmes veľmi kvalitných zvarených prírodných olejov a živíc s kolofóniou pre ochranné a dekoratívne nátery všetkých druhov drevín, vrátane exotických (napr. teak, bangkirai) v exteriéri aj interiéri. Hodvábny povrch zvýrazňuje prirodzenú kresbu dreva. Olejový náter vyniká hlbokou penetráciou, nepraská a nelúpe sa, ľahko sa obnovuje a umožňuje drevu „dýchať“. Je ošetrený biocídmi proti plesniam a riasam, obsahuje UV filter, vosky, vysoké množstvo tungového oleja av kombinácii so špeciálnymi stálofarebnými pigmentmi tak zaisťuje ošetrenému povrchu vysokú vodoodpudivosť a odolnosť poveternostným vplyvom, slnečnému žiareniu i vyššiu odolnosť voči poškriabaniu.

Výrobok je vhodný na nové alebo obnovovacie nátery drevených stavebných dielov a konštrukcií napr. drevených terás, roštov, záhradného nábytku a pod.

Odtiene: 4 základné odtiene – bezfarebný, šedý, teak a orech. Odtiene je možné vzájomne miešať. Bezfarebný odtieň je možné použiť na zosvetlenie tmavších odtieňov, samostatne je menej vhodný do exteriéru ako odtiene prefarbené. Výsledný odtieň náteru je ovplyvnený druhom, kvalitou a predúpravou dreva, predchádzajúcim náterom, aplikačnou technikou a množstvom naneseného oleja, pred realizáciou je preto doporučené vykonanie vzorky skúšobného náteru pre jeho finálne odsúhlasenie.

Výdatnosť: cca 12 - 18 m²/l v jednej vrstve (výdatnosť je závislá od podkladu a spôsobu aplikácie).

Nanášanie: štetcom, špongiou alebo handričkou v smere vlákien, rovnomerne, prípadný prebytočný náter je možné stiahnuť do cca 10 - 15 minút polosuchým štetcom, špongiou alebo handrou. Množstvo naneseného a nevsiaknutého oleja ovplyvní výsledný lesk náterového filmu.

Balenie: 0,75 l a 2,5 l

Soldecol Terasa-obal-foto