AQUADECOL OCHRANNÝ LAK na kameň a stavebné materiály

18. 10. 2021

Bezfarebný UV odolný hodvábne matný akrylátový vodou riediteľný lak na kameň a stavebné materiály určený na ochranu podkladov v interiéri a exteriéri. Aplikuje sa ako samostatný dekoratívny náter na priznané stavebné materiály - pohľadový betón, tehly, kameň (pieskovec, žulu, opuku atď.), štukové či sadrovápenné omietky, sadrovláknité dosky a pod.

Náter zachováva kresbu pôvodného podkladu a ľahko zvýrazňuje jeho farebnosť. Používa sa aj na dodatočnú ochranu bielych alebo farebných disperzných maliarskych náterov, tenkovrstvových omietok s polymérnym spojivom či ochranným alebo „oživovacím náterom“ mozaikových omietok.

Lak je vhodnou voľbou pre zdravotnícke zariadenia, školy, nájomné domy, sklady, schodiskové sokle, chodby, kuchyne, detské izby, učebne, čakárne a pod. Spĺňa požiadavky pre nátery povrchov, ktoré môžu prichádzať do nepriameho styku s potravinami. Vytvára povrch odolný voči štandardnej vlhkosti v miestnostiach, veľmi odolný voči oderu za mokra a odolný omývaniu bežnými dezinfekčnými a čistiacimi prostriedkami. Natretá plocha oproti obvyklým maliarskym náterom lepšie odoláva zašpineniu, ľahšie sa udržuje a čistí.

Výdatnosť sa pohybuje v rozmedzí 4 - 7 m² z 1 kg laku v jednej vrstve podľa savosti a štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy. Nanášanie sa vykonáva striekaním, maliarskymi valčekmi s krátkou strižou a zaoblenými hranami (pre akrylátové laky), štetcom pre vodou riediteľné laky.